Vajinismus Belirtileri ve Çözümü – Çifte Kabus

Vajinismus Belirtileri ve Çözümü – Çifte Kabus

Konya Vajinismus Terapisi sitesi olarak bu yazımızda Vajinismus belirtileri ve çözümü konusunu ele alacağız. Konya’da vajinismus terapisti arıyorum ya da Konya’da cinsel terapist arıyorum diyenler için bu yazının aydınlatıcı nitelikte olacağını umut ediyoruz. Yazının başlığından da anlaşılacağı üzere iki ana başlıkla konuyu açıklamaya çalışacağız. İlk başlığımız vajinismus belirtileri nelerdir? İkincisi ise çözümü yani vajinismus terapisi konusunu ele almaktadır. Aslında bir benzetme yapacak olursak Vajinismus, vajinanın panik atağıdır diyebiliriz. Cinsel ilişki için çift ne kadar istekli olursa olsun, işler penis vajina birleşmesine gelince değişiyor. Vajinismus sorunu yaşayan çiftler sorunun ilaç vb. yöntemlerle çözülebileceği yönündeki umutları nedeniyle psikolojik yardım almayı daha sonlara bırakabilmektedirler. Vajinismus Terapisinde psikolojik destek alan çiftlere  hatırlatmak isteriz ki vajinismus terapisinde hiç bir ilaç kullanılmaz. Ayrıca bakınız.

Neden Çifte Kabus?

vajinismus belirtileri

vajinismus belirtileri

Yazımızın başlığında çifte kabus kavramını neden mi kullandık? Nedeni Şudur: Bütün cinsel sorunlar çiftin sorunlarıdır. Ne Erken Boşalma sadece erkeğin sorunudur, ne de vajinismus kadının sorunudur. Cinsellik eş ile yaşanır ve eşlerden birisine sorunu yüklemek çözümü de güçleştirmektedir. Dolayısıyla Cinsel terapilerde olduğu gibi Vajinismus terapisinde de çiftlerle çalışılmaktadır.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Vajinismus belirtilerini uzatmadan kısaca verecek olursak;

  1. Penisin vajinaya girişi esnasında kadının vajina ve tüm vücuduna sirayet eden kasılmalar.
  2. Bu kasılmalar nedeniyle penisin girişi engellenir.
  3. Bu durumun tekrarlayacağı korkusu ve kaygısı kadını bunaltır.

Vajinismus Terapisi ile Çözüm

Vajinismus Terapisi ile çözüme kavuşma oranı son derece yüksektir. Cinsel Terapi uygulayan bir uzman psikolog yardımıyla vajinismus sorunundan kalıcı bir şekilde kurtulmak mümkündür. Cinsel Terapi uygulayan uzman psikoloğun vereceği egzersiz vb. görevlerin yerine getirilmesi sorumluluğunu üstlenen çiftler mutlu sona ulaşmaktadırlar. Dolayısıyla Cinsel Terapistin vereceği ödevlerin yerine getirilmesi ve bu konuda gayret sarf edilmesi Cinsel Terapinin olmazsa olmazıdır. Unutmamak gerekir ki burada bütün sorumluluk çifte aittir.

Cinsel Terapi Amacı Kısaca

  1. Cinsel Bilgilendirme
  2. Egzersiz
  3. Ağrıya değil hazza odaklanma
  4. Daha nitelikli cinsellik

Sonuç Olarak

Cinsel Terapist ihtiyacı içinde olan bütün çiftlere zaman kaybetmeden yardım almaları yönünde bir adım atmaları gerektiğini hatırlatırız. Yardım alarak kısa zaman içerisinde aşabileceğiniz bir sorun için ne evliliğinizi ne de kendi mutluluğunuzu ertelemeyin.

Hakan Tokgöz

Klinik Psikolog – Konya

05511116504

İlgili Yazılar:

KONYA VAJİNİSMUS TERAPİSİ

KOCAMLA İLİŞKİYE GİREMİYORUM

Detaylı bilgi için:

https://vajinismus-antalya.com/vajinismus-tedavisi/

https://www.alibicak.com/vajinismus-nedir.html

Leave a Reply