Kocamla İlişkiye Giremiyorum – Konya Vajinismus Terapisi

Kocamla İlişkiye Giremiyorum – Konya Vajinismus Terapisi

Konya Vajinismus Terapisi sitemizde bugün vajinismus sorunu yaşayan kadınların korkularını, kaygılarını, yaşadıkları sıkıntıları ve vajinismus sorunundan kurtulmak için yapılması gerekenleri anlatacağız. Hemen belirtmek isteriz ki vajinismus sorunundan kurtulmanın yolu bir uzmana başvurmaktır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde vajinismus sorunu yaşayan çiftlerin hangi uzmanlara müraacat etmeleri gerektiği konusuna da değineceğiz. Yapılan araştırmalar ışığında bilimsel verilere dayanarak yapılan Vajinismus Terapisi ile ilişkiye girme sorununuz tamamen ve kısa sürede ortadan kalkabilmektedir. Konya Vajinismus Terapisi sitesi olarak çiftlerin vajinismus sorunundan kurtulmalarını yeterli görmemekteyiz. Önemli olan, çiftlerin sağlıklı bilgiler edinmeleri ve daha nitelikli bir cinsel yaşama kavuşmalarıdır. Ayrıca Bakınız.

Hangi Uzman? – Konya Vajinismus Terapisi

Vajinismus Terapisi

Vajinismus Terapisi

Konya’da Vajinismus Terapisti arıyorum veya Konya’da Cinsel Terapist arıyorum diyenler için öncelikle bazı uyarılarımız olacaktır.

  1. Her Psikolog Cinsel Terapi yapmaz. Bu nedenle aramış olduğunuz Psikolog hakkında mutlaka internetten gerekli bilgilere ulaşınız. Alanda çalışan meslektaşlarımız kendilerini tanıtmaktadırlar.
  2. Kimi çiftler Vajinismus terapisi için Konya’da aile danışmanı aramaktadırlar. Aile Danışması yapan Psikologların aynı zamanda cinsel terapi de yapabileceği yönünde oluşmuş bu ön kabul doğru değildir. Aile danışması yapan uzmanın cinsel terapi yapıp yapmadığını mutlaka teyit ediniz.
  3. Her cinsel terapi yapıyorum ya da Vajinismus terapisi yapıyorum diyen, uzman olmayabilir. Bu konuda da dikkatli olmanızı öneririz. Cinsel Terapi, bilimsel temellere dayanan bir terapidir.

Kocamla İlişkiye Giremiyorum – Konya Vajinismus

Gelelim vajinismus sorunu yaşayan kadınların değerlendirilmesine. Kocamla ilişkiye giremiyorum, Konya’da İlişki Terapisti arıyorum, İlişki sırasında kasılmalar yaşıyorum vb. çok çeşitli şekillerde yaşadıkları vajinismus sorununu tanımlamaya çalışan bayanların çaresiz, kaygılı ve gergin bir arayış içerisinde olduğunu görmekteyiz. ilişkiye girememek, kadın için ciddi duygusal çalkantıları da beraberinde getirebilmektedir. Vajinismus nedeniyle uzman arayışı içinde olan bayanlar sık sık ilişkiye girmek için ne yapmalıyım, ilişkiye giremiyorum şeklinde internet aramaları yapıp bu bilgilerle kendi sorunlarınız çözme gayreti içindedirler. Oysa ki bir uzman desteği olmaksızın böylesi girişimler çok sağlıklı sonuç vermemektedir. Eşimle ilişkiye giremiyorum ya da ilişki esnasında kasılmalar yaşıyorum şeklinde ifade edilen vajinismus, sadece kadının değil, çiftin sorunudur. Bu sorun nedeniyle sadece kadını eleştirmek veya sanki kadın istese yapabilirmiş gibi bir düşünceye kapılmak son derece hatalı bir düşüncedir.

Tersine dönmüş dürtü: Vajinismus – Konya Vajinismus Terapisi

İnsanoğlunun en temel dürtülerinden birisi olan cinsellik, nasıl oluyor da bu kadar çok istenen şey iken bir sorunlar yumağına dönüşüyor? En çok arzu edilen, evlilikten sonra da rahatça cinselliği yaşamak için hiçbir engel kalmamışken bu vajinismus da nereden çıktı? İlişkinin başında her şey yolundayken bu kasılmalar da neyin nesi? Acaba Konya’da Cinsel Terapist var mı?

Vajinismus Terapisinde Asıl İş Erkeğe Düşüyor – Konya Vajinismus Terapisi

Bu başlığı kimi erkekler yadırgamış olabilirler. Fakat eşlerine bu süreçte destek olmaları son derece önemlidir. Peki nasıl bir destek bu? Elbette ki Konya’da Cinsel Terapist bularak ve Vajinismus terapisine başlayarak en büyük desteği vermiş olacaklardır. Çünkü Vajinismus Terapisi çift olarak yapılabilmektedir. Fakat kimi durumlarda görüyoruz ki erkekler bu terapiye katılma konusunda isteksiz görünmektedirler. Kimisi utanmakta, kimisi ise benim bir sorunum yok diye düşünmektedirler. Fakat bilinmelidir ki vajinismus terapisi çift olarak uygulanmakta ve sonuçları son derece etkilidir. Bu nedenledir ki mutlaka ama mutlaka çift halinde vajinismus terapisi uygulanmalıdır.

Vajinismus Terapisi Nedir? – Konya Vajinismus

İlk gece korkusu olarak da adlandırılan Vajinismus terapisi sürecini kısaca ve kaba hatlarıyla sıralayacak olursak; Cinsel Bilgilendirme, Egzersizler, ağrıya değil hazza odaklanmak ve daha nitelikli cinsellik olarak sıralayabiliriz.

Cinsel bilgilendirme aşamasında özellikle toplumda cinsellikle ilgili oluşmuş yanlış bilgilerin yerine sağlıklı ve doğru bilgilerin ikamesi gelmektedir. Hem toplumdaki hatalı cinsellik algısı hem de kadınların kendi dünyalarında ürettikleri cinsellikle ilgili abartılı çıkarsamalar yerini daha doğru ve sağlıklı bilgilere bırakmaktadır.

Çok acıyacak, çok kanayacak, kızlık zarı delinirken aşırı ağrı ve acı olacak vb. cinsel hurafeler kadınlarda ilk cinsel ilişkiyi korkunç bir şeymiş algısına yol açmaktadırlar. Doğal olarak da ilk gece korkusu oluşmaktadır. Hemen belirtelim ki bu sıraladığımız şeylerin tamamı yanlıştır. Bu hatalı cinsel bilgiler detaylarıyla ele alınarak kadının kaygıları giderilir.

Egzersizler aşamasında ise çiftlere çeşitli egzersizler yapmaları konusunda bilgiler verilmektedir. Bu egzersizlere mutlaka uyulması terapinin başarıya ulaşması açısından son derece büyük bir önem arz etmektedir.

Ağrıya değil hazza odaklanma ve daha nitelikli cinsellik aşamasında ise çiftler artık hatalı bilgilerden arınmış olarak cinsellik hakkında ve cinsel ilişkinin doğası hakkında daha sağlıklı bilgi sajhibi olmuştur. Bu bilgiler ışığında çiftler sadece koit (Penis – Vajina birlikteliği) ile yetinmeyerek daha nitelikli bir cinsel hayata kavuşmuş olmaktadırlar.

Konya’da Cinsel Terapist arıyorum diyenler için Konya Vajinismus Terapisi sitesi olarak aydınlatıcı nitelikte olacağı umuduyla hazırlamış olduğumuz yazımızın sonunda önemli bir öneri: Konya’da Vajinismus Terapisti bulup bu sorundan kurtulmak için en önemli adımı atmanızı öneririz.

Hakan Tokgöz

Cinsel Terapist – Klinik Psikolog – EMDR Terapisti

05511116504

İlgili Yazılar:

KONYA VAJİNİSMUS TERAPİSİ

VAJİNİSMUS BELİRTİLERİ VE ÇÖZÜMÜ

Detaylı bilgi için: http://bursaailedanismanligi.org/blog/yazi/cinsel-terapi-merkezi

Leave a Reply