Klinik Psikolog Hakan TOKGÖZ

Konya Cinsel Terapi – Klinik Psikolog Hakan TOKGÖZ

Konya Cinsel Terapist Hakan Tokgöz

Konya Cinsel Terapist Hakan Tokgöz

Klinik Psikolog Hakan TOKGÖZ Konya Cinsel Terapi: PDR Lisans eğitiminin ardından İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Akabinde CİSED tarafından Cem KEÇE öncülüğünde verilen Cinsel Terapi Eğitimleri ve Travma perspektifinden psikopatolojiye bakan EMDR eğitimini bitirmiştir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları bölümünde Sağlık Bakanlığı Onaylı Hipnoz eğitimini tamamlayarak bakanlık tarafından onaylı hipnoz sertifikası almaya hak kazanmıştır. Halen çalışmalarına Konya’da devam eden Hakan TOKGÖZ, uygulamalarına EMDR tekniğini entegre ederek hem süre açısından, hem de olumlu etki açısından daha nitelikli ve hızlı bir yardım sürecini benimsemektedir.

Hakan TOKGÖZ hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Vajinismus Terapisi Çiftle Birlikte Yapılır

Konya Cinsel Terapi – Vajinismus sorunu yaşayan bayanlar ve eşlerinin genel düşünceleri vajinismus terapisinin sadece kadına yönelik bir terapi olduğudur. Bu terapi çiftle birlikte yürütülen bir terapidir. Nedeni ise cinsel problemlerin bir kişinin değil çiftin problemi olmasıdır. Dolayısıyla Vajinismus terapisinde Hipnoz uygulaması bile olsa kadın ve eşi seans boyunca odada bulunmaktadır.

Hipnoz ve Vajinismus

Konya Cinsel Terapi – Özellikle Vajinismus terapisi açısından değerlendirildiğinde Hipnoz’un vajinismus çözümünde son derece etkili ve süreci hızlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Özellikle Vajinismus Terapisinde verilen egzersizlerin hızlı bir şekilde yapılabilmesini ve çiftlerin mutlu sona çok daha hızlı kavuşabilmeleri hipnoz sayesinde mümkündür. Hipnoz konusunda bilinen çok fazla hatalı bilgi mevcuttur. Bu nedenle Hipnoz kelimesini duymak kimi danışanlarda endişeye neden olabilmektedir. Hipnoz, kişinin bilincini yitirdiği, kontrolünü kaybettiği bir süreç değildir. Aksine bilincin daha da açık hale geldiği bir rahatlama halidir diyebiliriz. Her ne şekilde olursa olsun Hipnoz istemeyen danışanlar için ise elbette ki Vajinismus Terapisi hipnoz desteği olmadan uygulanabilmektedir.

EMDR ve Vajinismus Terapisi

Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen EMDR 1. düzey eğitimini başarıyla tamamlayan Hakan TOKGÖZ, EMDR 1. düzey sertifika sahibidir. Özellikle geçmişinde cinsel veya farklı travmalar bulunan danışanlara Vajinismus Terapisi kapsamında EMDR terapisi uygulanmaktadır. Cinsel travmalardan kurtulmanın EMDR sayesinde ne kadar hızlı ve kolay olduğunu gören danışan, vajinismus terapisinde de hızlı olarak sonuca gidebilme cesaretini kendinde bulabilmektedir.

Önemli Not: Klinik Psikolog Hakan TOKGÖZ çalışmalarını 

1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Daı̇r Kanun Ek Madde 13 maddesine ve Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik esaslarına göre yapmaktadır. 

Hakan Tokgöz

Konya Cinsel Terapist – Klinik Psikolog – EMDR Terapisti

05511116504

hakantkgz@gmail.com

Leave a Reply