Konya Vajinismus Terapisi Cinsel Terapist

Konya Vajinismus Terapisi

Konya Vajinismus Terapisi sitesi olarak bu makalede vajinismus hakkında üretilen hatalı bilgileri, vajinismus sorunu yaşayan kadınların gerçek dışı korkuları ve Vajinismus Terapisi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Vajinismus, günümüzde hatırı sayılır sayıda çiftin kabusu olan önemli bir problemdir. Yardım alındığında başarı oranı çok yüksek olan vajinismus hakkında ciddi anlamda bir bilgi kirliliğinden bahsedebiliriz. Aslına bakılırsa cinsellikle ilgili olarak bilinen hatalı bilgilerin vajinismus oluşumunda önemli bir etkisi olduğu söylenebilir. Sadece hatalı bilgilerin düzeltilmesi bile kimi zaman vajinismus sorununu ortadan kaldırabilmektedir. Kaldı ki Vajinismus terapisi geniş ölçüde bu bilgilendirmeleri sağlamaktadır.

Vajinismus hakkında üretilen hatalı bilgiler – Konya Vajinismus Terapisi

Konya Vajinismus

Konya Vajinismus

Vajinismus cinsel ilişkide bayanın ‘beceremediği’ bir sorundur anlayışı tamamen yanlıştır. Bütün cinsel problemler çiftin problemidir.

Vajinismus, kadının elinde olan, isterse yapabildiği bir rahatsızlık olarak görülebilmektedir. Oysa ki bu doğru bir bilgi değildir.

Vajinismus, ilişkiyi reddetmek için kadının kullandığı bir bahane gibi de düşünülebilmektedir. Bu bilgi de son derece yanlıştır. Çünkü belirtmiş olduğumuz gibi kadının elinde olan bir rahatsızlık değildir.

Vajinismus sorunu yaşayan kadınların gerçek dışı korkuları – Konya Vajinismus Terapisi

İçine penis girdiğinde çok fazla canı yanacağı düşünceleri

Çok kanama olacak düşünceleri

Çok canım yanacak korkusu

Eşiyle cinsel ilişki esnasında kilitlenip kalacağı korkusu. Henüz tarihte böyle bir olay olmamıştır ve anatomik olarak mümkün de değildir.

Sadece cinsellikle ilgili belirli korkular nedeniyle bile kadınlarda ilk gece korkusu olarak da adlandırılan vajinismus sorunu oluşabilmektedir.

Vajinismus sorunu yaşayan kadınların korku ve kaygı düzeylerinin ciddi anlamda yüksek oldukları görülmektedir.

Vajinismus sorunu yaşayan kadınlarda cinsel ilişki esnasında kasılma, nefeste hızlanma ve kalp çarpıntısı oluşmaktadır.

Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar eşlerini itebilmekte, bacaklarını kapatmakta, yataktan kaçma ve ağlama davranışları sergilemektedir.

Tek seçenek olarak da cinsel ilişkiden uzak durma söz konusudur.

Konya Vajinismus Terapisi

Şüphesiz cinsel terapilerde en önemli şeylerden birisi terapiye devamlılığın sağlanmasıdır. Vajinismus terapisine devamlılığın sağlanmasının ardından çiftlerin verilen egzersiz ve ödevleri yerine getirmesi durumunda sorun kesin olarak çözülmektedir. İyi bir Vajinismus Terapisi sonucunda sadece cinsel ilişkiyi başlatmakla kalınmaz, aynı zamanda cinsel ilişkideki kalite de artar.

Konya Vajinismus Terapisi yazımızı bitirirken çiftlere bu konuda yardım almaktan çekinmemelerini ve yardım alma konusunda daha fazla beklememelerini öneririz.

 

Hakan Tokgöz – Konya

Klinik Psikolog – Cinsel Terapist – EMDR Terapisti

05511116504

İlgili Yazılar: 

Vajinismus Belirtileri ve Çözümü – Çifte Kabus

Kocamla İlişkiye Giremiyorum

 

https://antalyacinselterapi.org/vajinismus-nedir/

http://bursacinselterapi.com/blog/yazi/vajinismusun-nedenleri

 

Leave a Reply